Yeni Sezon Çanta Modelleri

Moda dünyasında çantaların yeri bir başka! Kombinlerimizin tamamlayıcısı hatta kurtarıcısı olan çantalar, her sezon birbirinden farklı renk ve modelde aklımızı başımızdan alıyor. Koronavirüs kısıtlamalarının kalktığı bugünlerde yeni sezon çanta modelleri de vitrinlerde yerini aldı ve bizleri bekliyor. Biz de bu yazımızda sezonun kadın çanta modelleri nelermiş yakından bakalım istedik ve yeni trendleri sizin için inceledik.

Bel Çantaları

Seksenlerin modası bir döndü pir döndü. Son iki sezondur popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen bel çantaları, bu sezon da bizimle. Bel çantaları, spor kıyafetlerin tamamlayıcısı gibi görünse de şık bir kombinde de harikalar yaratabiliyor. Gündüz işe, gece eğlenmeye giderken ya da şık bir akşam yemeğinde görünümünüzü tamamlıyor. Dilerseniz bedeninize çapraz asarak dilerseniz belinize sararak kullanabiliyorsunuz. Farklı renkleri ve modelleri ile favorimiz olan bu yeni trendin özellikle leon renkleri çok fazla tercih ediliyor. 

Omuz çantaları

Her sezon kadınların favorisi olan omuz çantaları yeni sezonda da yerini aldı. Omuz çantaları, şıklığından ve konforundan vazgeçemeyenler için her zaman en doğru tercih oluyor. Yoğun bir iş yaşamına sahip olan bu nedenle de gününün büyük kısmını dışarıda geçiren kadınlar, tercihlerini bu modelden yana kullanıyor. Her kıyafetimizle çok rahat kombin yapabildiğimiz bu çantaların büyük modelleri ise tam bir kurtarıcı oluyor. Her ihtiyacımızı gün boyu yanımızda taşıdığımız için mecburen büyük boy çantalara ihtiyaç duyuyoruz. Omuz çantaları da hem çok pratik hem de içine her şey sığdırabiliyoruz. Bu sayede laptop, ajanda, dosya, makyaj çantası her zaman yanımızda. Üstelik her renkte ve dokuda farklı modelleri rahatlıkla bulabiliyoruz.

Sırt çantaları

Sırt çantaları artık vitrinlerin ev sahibi oldu. Yeni sezon çanta modelleri arasında yine yerini koruyor. Doksanlı yılların nostaljik atmosferini günümüze modern modellerle taşıyan sırt çantaları, rahatlıktan ödün vermeyenlerin favorisi oldu. Günlük yaşantımızdan seyahate, doğa yürüyüşünden akşam davetlerine kadar her alanda rahatlıkla kullanabiliyoruz. Yeni sezon çanta modelleri arasında yerini alan, her renk ve dokuda modelleri olan sırt çantaları özgür bir stil yaratmamızı sağlıyor. 

Çapraz Çantalar

Modern şehir kadını görünümü işte bu çantalarla oluyor. Çapraz çantalar gerçekten bu kadar iddialı! İster spor ister klasik giyinmeyi tercih edin, her kıyafetin tamamlayıcısı çapraz çantalar. Bazı günler ağır çantalar kullanmayı tercih etmiyoruz. Günümüz daha hafif ve sade geçsin istediğimizde kullanacağımız model çapraz çantalar oluyor. Sadece telefon, kredi kartı kimliğimizi alıp kahve molasına ya da kısa bir yürüyüşe çıkacaksak tercihimiz bu çantalardan yana olmalı. 

Portföy Çantalar

Son zamanlarda şıklığımızı tamamlamanın en güvenli yolu: portföy çanta! Bu çantalar, sade bir kıyafeti canlandırırken hareketli bir kıyafeti de sakinleştirebiliyor. Bu nedenle hepimizin dolabında en az üç ya da beş tane model bulunuyor. İlk zamanlar gece kıyafetleri ile kullanıyorduk ancak rahatlığı ve şıklığı sayesinde gündüz stilimizin de bir parçası oldu. Sezonun kadın çanta modelleri arasında protföy çantalara da sıklıkla rastlıyoruz.

Abiye Çantalar

Sırada gece kıyafetlerimizin ayrılmaz parçası abiye çantalar var. Modası geçmeyen bu çantalar her sezonda ışıl ışıl modelleri ile gözlerimizi kamaştırıyor. Bazı zamanlar kıyafetimizle bile kombilemiyoruz. Aksesuarlarınıza uygun bir abiye çanta bile şıklığınızı kat be kat artıyor. Bu sezon da vitrinlerde küçük boyları ile büyük etki yaratan bu çantaları çok fazla görüyoruz.

Anne ve Bebek Çantaları 

Anne ve bebek çantası deyince gözümüzün önünde devasa boyda çantalar canlanıyor değil mi? Haklısınız, eskiden böyleydi. Tasarımcılar ve üreticiler sayesinde hem daha minimal hem de daha kullanışlı anne ve bebek çantalarına kavuştuk. İçerisine bebeklerimizin her ihtiyacını sığdırabildiğimiz bu çantaların görünümleri de çok şık hale geldi. Annelerin kurtarıcısı olup bir de kıyafetlerine uygun renk ve modelde üretildiği için her sezonda yerini koruyacak gibi görünüyor.